Popular Posts
Follow Us
DomůPůjčky a úvěryKde sehnat peníze v roce 2020? Průvodce

Kde sehnat peníze v roce 2020? Průvodce

Kde sehnat peníze 1

Kde sehnat peníze v situaci, kdy je opravdu akutně potřebujeme? Nemusí to být nic jednoduchého. Nejednou se nám v životě stane, že se dostaneme do finanční tísně a najednou si nemůžeme koupit věci, které potřebujeme. A najednou vyvstane otázka: „Kde rychle sehnat peníze?“ V těchto situacích existuje několik jednoduchých řešení jak sehnat peníze hned. Podíváme se na každé z nich hezky podrobně, abychom si mohli vytvořit ucelenou představu jak a kde rychle sehnat peníze.

Takže, jaké máme možnosti, kde sehnat peníze?

Existuje několik způsobů a míst, kde sehnat peníze:

1. Financování z vlastních zdrojů (spoření, stavební spoření)

2. Bankovní půjčka/úvěr

3. Nebankovní půjčky

4. Nákup na splátky

Financování z vlastních zdrojů

Ťukáte si na čelo, s čím to na vás jdeme? To má být rada, kde sehnat peníze? Ale ono to není tak daleko od věci. Když se dostaneme do finanční tísně a máme někde našetřené peníze stranou, tak nejjednodušším řešením jak rychle sehnat peníze je právě toto spoření vybrat. Pokud jsou peníze doma, nemusíme ani uvažovat, kde sehnat peníze.

Některé spořící účty lze vybrat velmi rychle, na jiné si musíme chvilku počkat. Je to z toho důvodu, že každý spořící účet je malinko jinak postavený a některý je dokonce vázaný k určitému datu a předčasným výběrem nedodržíme smlouvu o poskytnutí daného spořícího účtu. Ale když není zbytí, jde všechno. A když přemýšlíme o tom, kde sehnat peníze, spořící účet nás často napadne jako první.

Obyčejný spořící účet

Z tohoto účtu lze finanční prostředky vybrat kdykoliv pomocí kreditní karta, která k účtu náleží a to bez zbytečné časové prodlevy nebo potřeby povolení banky. Je to jednoduchý návod na to, kde sehnat peníze.

Stavební spoření

Dalším místem, kde sehnat peníze, může být stavební spoření. I z tohoto účtu lze vybrat peníze předčasně, před uplynutím doby na které bylo spoření sjednáno, standardně se jedná o dobu 6 let. V případě, že stavební spoření vybíráme předčasně, musíme však počítat s tím, že přijdeme o státní příspěvek, který nám ze zákona náleží v případě že spoříme pravidelně každý měsíc po zákonem stanovenou dobu. Máme tedy kde sehnat peníze, ale o některé peníze tím zase přijdeme.

Kde sehnat peníze 2

Termínovaný vklad

Tento způsob spoření a způsob, kde sehnat peníze, byl oblíbený především v 90. letech minulého tisíciletí, ale i tak se ještě dnes najdou lidé, kteří na něj nedají dopustit. Termínovaný vklad lze vypovědět pouze ve výroční den uzavření smlouvy, jindy to bohužel možné není, takže pokud potřebujeme peníze opravdu rychle, tyhle by nám moc pomoci nemusely. Jedná se spíše o to, kde sehnat peníze tehdy, kdy je skutečně potřebujeme.

Bankovní půjčka/úvěr

Banky zde nejsou jen od toho, aby nám poskytovali bankovní účty, ale především půjčky a úvěry. Jsou tedy jasnou odpovědí na otázku, kde sehnat peníze. Dnes je vyřízení půjčky velmi rychlé a jednoduché, kolikrát ani člověk nemusí na pobočku, ale vše vyřídí s pomocí internetového bankovnictví – neplatí to však pro všechny bankovní ústavy, které se u nás nacházejí.

Kdo může ihned dostat peníze od banky:

  • osoba starší 18-ti let
  • zaměstnanec nebo podnikatel
  • osoba se stálým měsíčním příjmem
  • osoba, která nemá negativní záznamy v registrech (žádné dlužné splátky nebo jiné nesplacené závazky)
  • klient banky, který u banky má bankovní účet a pravidelně mu tam chodí výplata – není již potřeba dokládat potvrzení o příjmu (např. AirBank).

Jak vysokou půjčku mohu od banky získat?

Bankovní ústavy poskytují půjčky a úvěry již od několik desítek tisíc až například do několika milionů, pokud bychom se začali bavit o hypotékách, které jsou ručené nemovitostí. Ale standardní půjčky a úvěry standardně banky poskytují od 10.000,- do 600.000,- Kč. Samozřejmě jsou jiné podmínky pro to, kde sehnat peníze, pro zaměstnance a jiné pro podnikatele, ale většinou jsou to jen téměř nepostřehnutelné nuance.

Nebankovní půjčky a úvěry

Nebankovní půjčky jsou jedním z nejrychlejších způsobů jak sehnat peníze v nouzi. Tyto půjčky jsou poskytovány společnostmi, které mají registraci u České národní banky, ale nejsou bankami, jsou jen finančními ústavy.

Nebankovní společnosti nepodléhají tak složitým pravidlům pro půjčování peněz a kolikrát jsou i rychlejší než banky. Musíme zde však počítat s vyšší úrokovou sazbou než která je u banky nebo s určitými poplatky za půjčku. Avšak mnoho těchto společností funguje on-line a tak není potřeba za nimi nikam jezdit, ale stačí jen vyplnit žádost o půjčku, poslat své osobní dokumenty a například již za 10 minut můžete mít peníze na svém bankovním účtě. Nebo vám je přivezou až k vám domů. Ano, i takovéto vychytávky dneska u nebankovních společností naleznete.

Nebankovní společnosti jsou vynikající možností jak rychle sehnat peníze především pro ty žadatele, kteří nemohou jít do banky, protože nemají prokazatelný příjem nebo tento příjem mají příliš nízký a banka jim peníze neposkytne. Zároveň se nebankovní společnosti hodí i pro ty, kteří mají nějaký ten škraloup ve své finanční historii a pro banku je tato informace nepřekonatelným problémem. Máme tady další odpověď na otázku, kde sehnat peníze. Nebankovní společnosti jsou dobrým nástrojem jak rychle sehnat peníze.

Nákup na splátky

Když si vybereme nové auto, které nutně potřebujeme nebo se nám rozbije televize a my si bez ní vánoční svátky nedokážeme představit, existuje ještě jedna možnost jak rychle sehnat potřebné peníze na nákup. A takovou možnost, kde sehnat peníze, představuje nákup na splátky. V realitě je to sice také úvěr, a dokonce přímo nebankovní úvěr, ale funguje tak, že nějaká společnost, kterou požádáme (HomeCredit, Essox, HelloBank) nám koupí daný výrobek a my jí to potom po předem stanovenou dobu budeme splácet.

Nákup na splátky se velmi vyplatí v situaci, kdy nemůžeme sehnat peníze, nevíme, kde sehnat peníze, ale potřebujeme si zakoupit nějaký důležitý artikl – telefon, auto, televize, postel, lednička. Je to forma úvěru a zároveň to úvěr není. Nákup na splátky je způsob jak rychle sehnat peníze, které potřebujeme na věc, kterou také potřebujeme. U auta se tomu říká například leasing.

Jak sami vidíte, je mnoho možností jak a kde rychle sehnat peníze, stačí se jen trošku snažit. Samozřejmě úplně nejlepší je nedostávat se do situace, kdy rychle potřebujeme sehnat peníze, ale ruku na srdce, komu se ještě nestalo, že by musel rychle zjistit, kde sehnat peníze?

Rate This Article:
No comments

leave a comment