Popular Posts
Follow Us
DomůKreditní kartyNejlepší kreditní karta

Nejlepší kreditní karta

Nejlepší kreditní karta 1

V bankovním sektoru, ale i v tom nebankovním je dnes opravdu mnoho různých úvěrových produktů a dokonce i mnoho různých možností. Nechcete-li nebo nepotřebujete úvěr, půjčku či kontokorent, ale zároveň chcete mít jistou finanční rezervu pro horší časy, doporučujeme si zřídit kreditní kartu pro případy, kdy vám dojdou vlastní peníze a budete potřebovat financovat své nákupy z cizích zdrojů.

Důležité je však si kreditní kartu vybrat tak, aby se vám stala dobrým sluhou, ale nedostali jste se kvůli ní do nepříjemných situací, kdy byste byli nuceni řešit, zda máte na úhradu vyčerpané částky nebo nemáte. Vždy musíte velmi dobře přemýšlet nad svými finančními možnostmi, jinak byste se také mohli dostat do situace, která by se vám určitě nelíbila.

Takže podle jakých parametrů byste se měli rozhodovat ve výběru té správné kreditní karty přímo pro vás?

Výše úrokové sazby

Každá společnost si samozřejmě sama určuje úrokovou sazbu, která se účtuje na vyčerpanou částku z úvěrového rámce. Výše úrokové sazby na kreditní kartě se určuje ve 2 základních rovinách:

  • Standardní nejnižší úroková sazba stanovená bankou, tato sazba se většinou odráží od nejnižšího možného úroku, který banka nabízí. V dnešní době se tato nejnižší hranice pohybuje od 9,9% ročně.
  • Úroková sazba dle vašeho scoringu, která vyjde na základě vaší bonity, tedy na základě všech vašich finančních příjmů i výdajů a především vašich závazků vůči ostatním finančních společnostem (úvěr, kontokorent, hypotéka).

Délka bezúročného období

Stejně jako se liší úroková sazba, tak se liší i možnost bezúročného období. Jsou karty, které mají toto období a jsou takové, které je nemají. My osobně doporučujeme vždy přemýšlet spíše o kreditní kartě, která bezúročné období obsahuje. Proč? Protože bezúročné období je doba ve které neplatíte žádné úroky z vyčerpaných finančních prostředků. Tím pádem máte možnost na daných úrocích ušetřit. Délka této doby se liší, ale většinou se využívají následující termíny:

– 30 dní

– 45 dní

– 50 dní

– 55 dní (velmi výjimečná)

Možnost bonusového systému

Bonusový systém na kreditní kartě nebo také „CashBack“ je způsob jakým vás banka a její partneři odměňují za nákupy pomocí kreditní karty. Funguje na systému, že z každého nákupu u partnera se vám vrátí část utracených peněz zpět. Tento bonus, pokud jej banka nabízí, je přesně sjednán již ve smlouvě o kreditní kartě a to většinou ve výši 1%. Ale samozřejmě záleží i na partnerech u kterých budete nakupovat.

Poplatky za vedení kreditního konta

Poplatky za kreditní konto nemají nastavené všechny banky u všech produktů. Jsou samozřejmě kreditní karty, které žádné poplatky za vedení kreditního konta nevyžadují. A právě tyto kreditní karty jsou nejlepší. Pro mnoho lidí je velmi důležité v dnešní době poplatky již neplatit. Proč také, když to není potřeba.

Podle těchto nejdůležitějších kritérií si dokážete jasně vybrat tu nejlepší kreditní kartu pro své vlastní potřeby. A jaká, že je ta nejlepší kreditní karta? No přeci ta, která v sobě snoubí ty nejlepší podmínky pro vás, což bychom si mohli představit asi takto:

  • úroková sazba 9,9%
  • bezúročné období až 55 dní
  • bonusový systém.

Takže ano, přesně takto si my představujeme nejlepší kreditní kartu, ale samozřejmě vaše představy mohou být jiné.

Nejlepší kreditní karta 2

K čemu kreditní kartu využívat?

Kreditní karta je platební prostředek. Proto doporučujeme používat ji na nákupy. Jako takovou svou rezervní peněženku. Ale pozor, vždy si dobře rozmyslete, zda si to doopravdy můžete dovolit, zda si tím „nezhuntujete“ svůj finanční rozpočet. Takže před každým čerpáním kreditní karty si dobře rozmyslete, za danou částku zvládnete uhradit v bezúročném období.

Kdy kreditní kartu nevyužívat?

Nikdy, ale doopravdy doporučujeme, nikdy nevyužívejte kreditní kartu k výběru hotovosti z bankomatu. Je to to nejhorší rozhodnutí, jaké můžete udělat. Proč? Protože i na té nejlepší kreditní kartě budete platit vysoký poplatek za výběr z bankomatu. Dalším důvodem, proč není dobré vybírat z kreditní karty hotovost je fakt, že výběry hotovosti jsou úročené i v bezúročném období. Abychom to správně vysvětlili:

V bezúročném období vám neběží žádné úroky z čerpané částky, ovšem pouze v případě, že jste ji vyčerpali nákupy na kreditní kartu.  U výběrů hotovosti platíte poplatek za výběr z bankomatu a zároveň se vám ještě i úročí částka, kterou z bankomatu vyzvednete.

Pár dobrých rad na závěr…

1. Nikdy, opravdu nikdy nevybírejte kreditní kartou z bankomatu. Nedoplatíte se na poplatcích.

2. Vyberte si kartu, která vrací procenta z každé platby a plaťte kartou vše, co jde.

3. Vždy splaťte celý dluh v bezúročním období. Nenechte se přesvědčit, že stačí splatit zlomek dluhu.

4. Nakupujte u partnerů zapojených do programu dané kreditní karty, můžete tak ušetřit nezanedbatelné částky.

5. Nepoužívejte kreditku, pokud nedokážete udržet nákupní apetit na uzdě a utratíte více, než budete schopni včas vrátit.

Rate This Article:
No comments

leave a comment