Popular Posts
Follow Us
DomůPeníze tipyNejvýhodnější kalkulačka půjčky v roce 2020

Nejvýhodnější kalkulačka půjčky v roce 2020

Nejvýhodnější výpočet půjčky v roce 2020 1

Půjčit si peníze není dnes nic složitého. Jsou dostupné jak bankovní tak nebankovní půjčky. U všech  typů však platí, že je důležité si půjčku spočítat. K tomu slouží například kalkulačka půjčky. Výsledkem pak je, že si vyberete nejvýhodnější produkt podle svých potřeb. Poradíme vám jak na výpočet půjčky.

Výpočet půjčky je řešení, které vám ušetří starosti. Kalkulačka půjčky je nástroj, který vám umožní snadno spočítat splátky i celkové náklady na půjčku. Kalkulačka půjčky má velmi snadné použití a provádí všechny složité výpočty za vás. Podívejte se, jak se kalkulačka půjčky používá, a zjistěte, za co platíte, když si půjčíte.

Kalkulačka půjček – zkontrolujte, co tvoří částku splátky a náklady na půjčku

Pokud si půjčíte od úvěrové společnosti nebo rovnou od banky, využijete služby instituce a musíte za ně zaplatit. Kalkulačka půjčky vám pomůže odhalit výslednou částku. Finanční společnosti a banky chtějí vydělávat peníze půjčováním peněz. Proto obvykle dáváte více, než si půjčujete. Kalkulačka půjčky poskytuje přesné výsledky. Nestačí rozdělit výši půjčky na počet měsíců nebo týdnů v závislosti na zvolené frekvenci splácení. Online kalkulacka pujcky se hodí pro výpočet splátek nebo celkových nákladů na půjčku.

Díky kalkulačkám hotovostního úvěru můžete nejen vypočítat celkové náklady na hotovostní půjčku, které vám banka navrhne, ale také se seznámit se splátkovým kalendářem – částkou splátky v jednotlivých měsících splácení úvěrového závazku, rozdělenou na jistinu a úrok. Kalkulačka půjčky je komplexní nástroj. Náklady na půjčku zahrnují nejen úroky, ale také provize, způsob vybírání provizí a vzorec splácení dluhu – konečná cena půjčky je také ovlivněna připojištěním, které banka někdy vyžaduje. S tím vším kalkulačka půjčky kalkuluje. Díky tomu není vždy snadné počítat cenu hotovostního úvěru, ale kalkulačka půjčky vám tuto práci velmi usnadní.

Nejvýhodnější výpočet půjčky v roce 2020 2

Jaká je výše splátek a jaké poplatky k nim přidávají finanční instituce?

 • Jistina – odpovídá částce, kterou si půjčíte – bez úroků nebo provizí. Pokud si například půjčíte 20 000 Kč  na 12 měsíců a každý měsíc splácíte závazek ve stejných splátkách, kapitálová část každé měsíční splátky bude 1 666 Kč. I s tímto vám kalkulačka půjčky pomůže.
 • Úroková sazba se připočítává ke všem půjčkám. Tento ukazatel vás informuje o procentu vzniklých závazků. Kalkulačka půjčky počítá i s tímto ukazatelem.
 • Poplatky a provize za úvěrové společnosti – jedná se o částky, které finanční instituce ukládají dlužníkům výměnou za poskytnutí půjčky a provedení konkrétních činností. Můžete se tedy setkat například s přípravným poplatkem nebo provizí. Provize může být účtována na začátku smlouvy. Výše těchto poplatků závisí na mnoha faktorech, např. Může být vypočtena jako procento z výše půjčky.
 • Ostatní náklady – stává se, že k nákladům na půjčku se přidávají další náklady, např. Pojištění proti neschopnosti splácet.

Vzorec výpočtu půjčky, který má kalkulačka půjčky implementován, je komplikovaný a vyžaduje matematické znalosti a dovednosti. Naštěstí můžete zkontrolovat půjčku snadno, stačí si otevřít online kalkulačku půjček, která za vás spočítá úroky. Jedná se o velmi jednoduchý nástroj, díky kterému můžete snadno zkontrolovat náklady na tento plánovaný závazek. Každá finanční instituce by vám navíc měla poskytnout úplné informace o celkových nákladech na půjčku nebo úvěr (RPSN).

Kolik stojí půjčka? Kalkulačka půjček

Pokud chcete zkontrolovat, jaká bude každá splátka závazku, můžete použít kalkulačku, která umí výpočet úroků z půjčky a také výši splátek.  Hodnoty, které potřebujete zapsat, jsou:

 • částka půjčená
 • doba splácení
 • úroková sazba.

Kalkulačka úroků z úvěru vám spočítá splátkový kalendář. Například, pokud si půjčíte 20 000 Kč na 12 měsíců a úroková sazba je 4,5%, pak díky kalkulačce půjček zjistíte, jaké budou poplatky.

Výpočet RPSN

Chcete-li vypočítat RPSN a zjistit, jaké jsou skutečné náklady na půjčku včetně provize, kterou musíte zaplatit bance a dalších poplatků, můžete použít kalkulačku půjček RPSN. Kalkulačka půjčky má nastaveny přesné parametry. Data, která budete potřebovat pro výpočet RPSN, jsou:

 • výše půjčky
 • doba splácení
 •  úroková sazba
 •  provize
 • další náklady
 • typ splátky (stejný nebo klesající).

Na tomto základě kalkulačka půjček vypočítá, kolik skutečně za půjčku zaplatíte v průběhu jednoho roku a budete moci rovnou najít nejlepší nabídku pro vás. Kalkulačka půjčky vám ji pomůže vyhledat.

Nejvýhodnější výpočet půjčky v roce 2020 3

Musíte vždy platit provizi a úrok z půjčky? Kalkulačka půjček pro nebankovní společnosti

Pokud si vezmete půjčku od banky, pravděpodobně vám budou účtovány poplatky, jako je provize nebo úroky. Kalkulačka půjčky vám je pomůže vypočítat. Nebankovní společnosti poskytují jak dlouhodobé, tak krátkodobé půjčky.Kalkulačka půjčky vám pomůže zkontrolovat i úvěrové náklady. Úvěrové náklady jsou vždy stanoveny věřitelem. Proto cena, kterou musíte zaplatit za používání služby takové společnosti, může být mnohem vyšší než v bance. Na druhé straně nikdo nemůže věřiteli zakázat vzdát se dalších poplatků. Navzdory tomu má mnoho úvěrových společností například první půjčku zdarma. V těchto situacích bude kalkulačka půjček zbytečná, protože všechny poplatky jsou v tomto případě zrušeny a také sazba RPSN je 0%. Novým zákazníkům se obvykle poskytují bezplatné půjčky. Výše úvěru je obvykle nízká a doba výpůjčky je krátká. I v takovém případě vám pomůže kalkulačka půjčky.

Pokud hledáte výhodnou nabídku, věnujte pozornost společnostem, které nabízejí různé typy propagačních akcí, nízké úrokové sazby nebo provize. Nezapomeňte však pečlivě zkontrolovat všechny parametry a podmínky půjček. Kalkulačka půjčky vám pomůže vypočítat splátky a celkové náklady na závazky.

Kalkulačka půjček vám umožňuje vytvořit splátkový kalendář pro stejné nebo klesající splátky a získat představu o tom, kolik celkem za půjčku zaplatíte. Díky tomu zjistíte, jaká bude částka úroku zaplaceného v každé splátce a kolik dluhu budete po splacení každé platby zbaveni. Vypočítat si tak půjčku i v roce 2020 bude velmi snadné a rychlé.

Rate This Article:
No comments

leave a comment